Kask Alpina Pico pearlwhite-flower gloss
  Kask Alpina Pico pearlwhite-flower gloss
  Kask Alpina Pico pearlwhite-flower gloss
  Kask Alpina Pico pearlwhite-flower gloss
  Kask Alpina Pico pearlwhite-flower gloss

  Kask Alpina Pico pearlwhite-flower gloss

  189,00 zł

  Kask Alpina Pico w malowaniu pearlwhite-flower gloss został wykonany w technologii in-mold, posiada 15 otworów wentylacyjnych (otwory z przodu wyposażone są w siateczkę, 3 otwory znajdują się w daszku), miękkie paski, zapięcie z regulacją głębokości wpięcia, kapitalne boczne klamerki i wagę ok 220 g. Kaski Alpina Pico występują w zakresie regulacji 50-55 cm.

  Zakres regulacji kasku
  • 50 - 55 cm
  Ilość
    Dostępny

  Niemiecka Alpina produkuje kask dla dziecka z serii Pico w dwóch opcjach. Bardziej „wypasiony” kask Alpina Pico Flash posiada bajerancką lampkę, natomiast model Alpina Pico dostępny jest bez lampki.

  Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w kaskach Pico są otwory wentylacyjne umieszczone w daszku. Kask wyposażono w system Run System Ergo+, który umożliwia ustawienie pokrętła z tyłu kasku na różnych wysokościach.

  Kaski Alpina Pico zbudowane zostały w oparciu o technologię in-mold polegającą na scaleniu skorupy kasku z pianką. Proces ten gwarantuje idealne połączenie warstw. Rezultat to lekka i wytrzymała konstrukcja. W przypadku kasku dla dzieci, który często rzucany jest gdzie popadnie :-) wytrzymała konstrukcja ma zasadnicze znaczenie, kask po prostu mniej się niszczy i dłużej świetnie wygląda. W przypadku kasków gdzie skorupa klejona jest do pianki, a ich łączenie zabezpieczone jest taśmą często przy mało delikatnym obchodzeniu się z kaskiem dochodzi do pęknięcia i strzępienia się taśmy...tutaj takiego ryzyka nie ma i trzeba naprawdę nieźle się postarać aby kask przestał prezentować się rewelacyjnie ;-)

  Kaski Alpina Pico posiadają skorupę na całej zewnętrznej powierzchni kasku, dzięki czemu nie ma w nich „gołych” niepokrytych skorupą fragmentów pianki, które mogą wgniatać się podczas nonszalanckiego pozbycia się przez AktywnegoSmyka nakrycia głowy, w którego następstwie kask z hukiem ląduje gdzie popadnie :-)

  Precyzyjne pokrętło regulacyjne pozwala na łatwe i szybkie dopasowanie kasku Alpina do małej główki AktywnegoSmyka.

  Kaski Alpina Pico posiadają specjalnie wyprofilowany umożliwiający wygodny dostęp do pokrętła regulacyjnego.

  Aby dobrać prawidłowy rozmiar kasku dla smyka należy zmierzyć obwód główki dziecka, piszemy o tym na stronie - Pomiar obwodu główki i wybór rozmiaru kasku dla dziecka.

  Paski zastosowane w kasku są wyjątkowo miękkie, natomiast sprzączka pod brodą posiada bardzo użyteczną możliwość regulacji głębokości wpięcia! Na pasku w okolicy sprzączki znajduje się wyściółka poprawiająca komfort noszenia oraz zapinka łącząca paski tak, aby nie „dyndały” i nie łachotały w szyję :-)

  Prawdziwe mistrzostwo świata to boczne klamerki Y-CLIP łączące dwie taśmy okalające uszy. Ta innowacyjna klamerka łączy tak obie taśmy, że po wyjściu z klamry układają się na głowie idealnie przylegając do policzków swoją najszerszą, gładką stroną, a nie jak w przypadku kasków ze zwykłą klamerką i twardymi paskami, gdzie paski lubią się skręcić i szorować delikatną buźkę szorstkimi krawędziami.

  Kaski Alpina posiadają oznaczenie TÜV GS, które określa, że produkt był poddany procedurom certyfikującym i badawczym zgodnym z wymogami oznaczenia GS przez laboratorium TÜV Rheinland. Więcej na stronie „Certyfikaty, normy, oznaczenia, nagrody - co określają”.