Pamiętaj, że jeśli kask ma spełnić swoje zadanie i ochronić główkę smyka w razie wypadku musi być prawidłowo wyregulowany i zapięty. Samo noszenie kasku źle założonego albo niezapiętego nie zapewni dziecku bezpieczeństwa!

Nałóż kask na głowę tak aby zasłaniał czoło i znajdował się 1-2 cm nad łukiem brwiowym (mniej więcej przód i tył kasku powinien znajdować się na tym samym poziomie), to bardzo ważne gdyż nagminnie spotyka się dzieci w kaskach zsuniętych do tyłu - co jest niedopuszczalne! Nałóż kask na głowę tak aby zasłaniał czoło i znajdował się 1-2 cm nad łukiem brwiowym), to bardzo ważne gdyż nagminnie spotyka się dzieci w kaskach zsuniętych do tyłu - co jest niedopuszczalne!
Pokrętłem regulacyjnym należy dopasować kask do obwodu głowy, tak aby nie był za luźny ale też nie uciskał. Pod kask nie zakładajcie grubych czapek albo czapek z daszkiem. Dopuszczalna jest (według nas) jedynie cienka, dopasowana czapka albo chustka. Pokrętłem regulacyjnym należy dopasować kask do obwodu głowy, tak aby nie był za luźny ale też nie uciskał. Pod kask nie zakładajcie grubych czapek albo czapek z daszkiem. Dopuszczalna jest (według nas) jedynie cienka, dopasowana czapka albo chustka.
Paski biegnące z przodu oraz z tyłu kasku powinny być tak wyregulowane aby łączyły się dokładnie pod uszami tworząc literę Y. Niedopuszczalne jest aby klamerka łącząca paski była w innym miejscu niż pod uchem, np. na policzku czy pod brodą. Paski biegnące z przodu oraz z tyłu kasku powinny być tak wyregulowane aby łączyły się dokładnie pod uszami tworząc literę Y. Niedopuszczalne jest aby klamerka łącząca paski była w innym miejscu niż pod uchem, np. na policzku czy pod brodą.
Należy pamiętać o tym, że paski muszą być tak samo napięte aby dobrze przytrzymywały kask. Regulacja sprzączek z boku nie jest prosta, oczywiście dużo zależy od dziecka, proponujemy jednak robić to etapami, najpierw wyregulować paski z jednej strony, potem chwila przerwy i zabawa, a następnie regulacja pasków z drugiej strony. Nie zapomnijcie o nagrodzie dla dziecka oraz koniecznie dla siebie ;-) Cierpliwość modela na zdjęciach wynagrodzona została rodzynkami w czekoladzie ;-) Należy pamiętać o tym, że paski muszą być tak samo napięte aby dobrze przytrzymywały kask. Regulacja sprzączek z boku nie jest prosta, oczywiście dużo zależy od dziecka, proponujemy jednak robić to etapami, najpierw wyregulować paski z jednej strony, potem chwila przerwy i zabawa, a następnie regulacja pasków z drugiej strony. Nie zapomnijcie o nagrodzie dla dziecka oraz koniecznie dla siebie ;-) Cierpliwość modela na zdjęciach wynagrodzona została rodzynkami w czekoladzie ;-)
Jeśli raz wyregulujecie dobrze paski to nie ma potrzeby ich poprawiania przez długi czas, dlatego zróbcie to dokładnie i na spokojnie. Jeśli prawidłowo ustawiliście sprzączkę z boku kasku to teraz możecie wyregulować długość paska i zapiąć sprzączkę pod szyją...
Dobrze zapięty kask powinien mieć możliwość włożenia 1-2 palców pomiędzy szyję, a zapięcie. Prawidłowo wyregulowane paski nie powinny wcinać się w uszy ani utrudniać oddychania jak również nie mogą być za luźne.

ps. warto też zabezpieczyć kolana ochraniaczami, a rączki kierowcy rękawiczkami.

A teraz nagroda i jazda na rower! :-)
Jeśli raz wyregulujecie dobrze paski to nie ma potrzeby ich poprawiania przez długi czas, dlatego zróbcie to dokładnie i na spokojnie. Jeśli prawidłowo ustawiliście sprzączkę z boku kasku to teraz możecie wyregulować długość paska i zapiąć sprzączkę pod szyją... Dobrze zapięty kask powinien mieć możliwość włożenia 1-2 palców pomiędzy szyję, a zapięcie. Prawidłowo wyregulowane paski nie powinny wcinać się w uszy ani utrudniać oddychania jak również nie mogą być za luźne. Klamra spinająca nie powinna znajdować się z boku żuchwy, tylko mniej więcej pośrodku.