W dniach 15 - 26 sierpnia sklep AktywnySmyk przy ul. Białobrzeskiej będzie zamknięty. Zamówienia internetowe w tym okresie realizowane będą na bieżąco! Więcej informacji.

Kiedy przesadzić z rowerka biegowego na rower z pedałami

Generalna zasada to - Nie za wcześnie!

Kochani rodzice zastanówcie się dobrze, czy aby to jest dobry czas aby przesadzić dziecko na rower z pedałami.

Po pierwsze musicie być pewni, że wasze dziecko jest gotowe i że poradzi sobie z rowerem z pedałami, znacznie trudniejszym w opanowaniu niż rowerek biegowy bo kilkukrotnie cięższym.

Po drugie dziecko musi naprawdę chcieć jeździć na rowerze z pedałami, bo wtedy przesiadka będzie szybka i bezbolesna. Jeśli rower z pedałami zostanie dziecku narzucony, bo to np prezent od cioci na urodziny, mimo iż smyk uwielbia szaleć na swojej ukochanej biegówce to przesiadka wcale może nie być lekka, łatwa i przyjemna i skończyć się może najgorszym scenariuszem czyli bocznymi kółkami po rowerku biegowym. To dziecka „chcenie” musi być chceniem świadomym, a nie takim pod wpływem impulsu bo ktoś tam też ma więc i ja chcę pociąg TGV :-) lub prawdziwego konisia :-) Dziecko musi być świadome tego, że nowy sprzęt to duże wyzwani

e.

AktywnySmyk poleca przesiadkę na rower z pedałami po biegowym między 4 a nawet 6 rokiem życia w zależności od wzrostu, stażu i umiejętności na biegówce oraz preferowanego stylu jazdy. I nie ma nic złego że dziecko biega długo… uwierzcie, że nawet 5 latek ma problem z podjechaniem na rowerze pod wzniesienie, pod które bez problemów wbiegnie na rowerku biegowym.

...o wspomnianym stylu jazdy co nieco...

Maluchy, które preferują niespieszne rowerowanie parkowe, po alejkach, raczej płaskich z częstymi przystankami na zbieranie np kasztanów do rowerowej sakwy mogą przesiąść się na rower wcześniej niż ich rówieśnicy, którzy uprawiają szybką i ostrą terenową jazdę po górach, dołach i błocie bo im więcej zabawy dostarczy szybka i mobilna biegówka niż ciężki rower z pedałami i jednym ciężkim przełożeniem.

Patrząc zaś na dostępny na rynku sprzęt polecamy ominąć te najmniejsze rowerki z pedałami, tj na kołach 12 i 14 cali i przesadzić dziecko na rower z pedałami dopiero o kołach przynajmniej 16" i siodełku min 50 cm. Można przyjąć iż na takim rowerze powinien dać sobie radę AktywnySmyk o wzroście ok. 105 cm czyli taki, który kończy jeździć na średnim rowerku biegowym (zakres regulacji siodełka 35 - 45 cm). Wzrost ok. 105-110 cm dziecko osiąga około 4 roku życia (indywidualne dane własnego AntywnegoSmyka można sprawdzić w siatce centylowej dostępnej w książeczce zdrowia dziecka.)

Podsumowanie

Jeździmy na rowerku biegowym dłuuuuugo, tak długo, póki AktywnySmyk z niego nie wyrośnie. Jeżeli Twój AktywnySmyk jest młody 2-3 lata, a już wyrósł z pierwszego rowerka biegowego to radzimy pomyśleć o kolejnej biegówce zamiast ciężkiego rowerka z pedałami. Pierwszym „pedałowym” rowerem dla dziecka po biegówce powinien być taki o kole przynajmniej 16".


Certyfikat Trusted Shop dla sklepu AktywnySmyk.pl

Szybka i darmowa* dostawa

Większość produktów sklep AktywnySmyk wysyła natychmiast a firma kurierska UPS dostarcza je na następny dzień roboczy :-)

Darmowa* dostawa na terenie Polski obowiązuje przy zakupie rowerka Puky albo hulajnogi Micro, dotyczy również zamówień powyżej 499zł!

Koszt dostawy na terenie Polski wynosi 12 zł (paczka przedpłacona) lub 17 zł (paczka pobraniowa).

Więcej na „Dostawa” i „Realizacja zamówienia

Płatność

Za zakupy w sklepie AktywnySmyk możesz zapłacić tradycyjnym lub szybkim przelewem, kartą kredytową bądź na raty (obsługę i bezpieczeństwo zapewnia PayU). Możesz także zapłacić kurierowi przy odbiorze przesyłki (pobranie).

Więcej na „Sposoby płatności

Sklep stacjonarny

Zapraszmy do sklepu AktywnySmyk na warszawskiej Ochocie przy ul. Białobrzeskiej 5 na zakupy, po odbiór zamówienia lub po poradę odnośnie doboru optymalnego sprzętu sportowego.

Sklep AktywnySmyk (mapka dojazdu, godziny otwarcia) »