Pierwszy rower z kółkami bocznymi

Jeśli rozważasz zakup dla 2 - 4 letniego dziecka pierwszego rowerka z bocznymi kółkami - całym sercem i doświadczeniem AktywnySmyk będzie namawiać Cię do porzucenia tego planu i rozważenia biegówki. O tym dlaczego przeczytaj w tekście "Rowerek biegowy, czyli to co najlepsze dla AktywnegoSmyka". Jeśli to cię jednak nie przekona to przechodzimy do porady jak dobrać wielkość rowerka z kółkami bocznymi.

Wielkość

Rower, na którym dziecko ma z założenia jeździć początkowo z kółkami bocznymi może być delikatnie większy niż rower dla takiego samego dziecka ale z doświadczeniem na rowerku biegowym. W przypadku bocznych kółek nie jest istotne czy dziecko pewnie podpiera się stopami podłoża, ponieważ kółka boczne stabilizują rower i zapobiegają przewrotkom. Ważne jest to aby dziecko mogło swobodnie pedałować, czyli w najniższym położeniu siodełka i pedału nóżka winna być lekko zgięta w kolanie.

Wybór rowerka z kółkami bocznymi wymaga zmierzenia długości nóżki (jak tego dokonać piszemy tutaj). Optymalnie jest jeśli nóżka jest o około 1-2 cm dłuższa niż odległość siodełko pedały (w najniższych położeniach).

Wyposażenie

Hamulec

W przypadku rowerów z kołkami bocznymi polecamy rowery wyposażone w torpedo, gdyż dziecko bez doświadczenia na rowerku biegowym wyposażonym w hamulec ręczny zwykle łatwiej opanowuje hamowanie pedałami.

Rama

Zawsze wygodniej jest jak rower ma nisko prowadzoną ramę, gdyż łatwiej jest wówczas na niego wsiąść czy zsiąść. Jednakowoż w przypadku rowerka z bocznymi kółkami nie ma to bardzo dużego znaczenia gdyż rower jest stabilny i smyk może swobodnie się na niego wspinać jak na drabinę i samodzielnie usiąść nawet jak rama jest wysoka.

Wyposażenie

Przy rowerku z bocznymi kółkami śmiało możemy zaszaleć z wyposażeniem dodatkowym i gadżetami. Rowerek taki jest stabilny więc idealnie egzamin zdadzą kosze, koszyczki i koszyki (z których wszystko zwykle wypada podczas nauki jazdy na rowerku bez stabilizatorów) flagi oraz wszelkiego rodzaju rozpraszacze typu dzwonek, klakson, wstążki na kierownicę i inne tego typu atrakcje ;-) Stabilny rowerek nie grodzi bowiem wywrotką kiedy dziecko podczas jazdy zacznie np. manewrować przy dzwonku lub podziwiać łopoczącą na wietrze flagę ;-)


Certyfikat Trusted Shop dla sklepu AktywnySmyk.pl

Szybka i darmowa* dostawa

Większość produktów sklep AktywnySmyk wysyła natychmiast a firma kurierska UPS dostarcza je na następny dzień roboczy :-)

Darmowa* dostawa na terenie Polski obowiązuje przy zakupie rowerka Puky albo hulajnogi Micro, dotyczy również zamówień powyżej 499zł!

Koszt dostawy na terenie Polski wynosi 12 zł (paczka przedpłacona) lub 17 zł (paczka pobraniowa).

Więcej na „Dostawa” i „Realizacja zamówienia

Płatność

Za zakupy w sklepie AktywnySmyk możesz zapłacić tradycyjnym lub szybkim przelewem, kartą kredytową bądź na raty (obsługę i bezpieczeństwo zapewnia PayU). Możesz także zapłacić kurierowi przy odbiorze przesyłki (pobranie).

Więcej na „Sposoby płatności

Sklep stacjonarny

Zapraszmy do sklepu AktywnySmyk na warszawskiej Ochocie przy ul. Białobrzeskiej 5 na zakupy, po odbiór zamówienia lub po poradę odnośnie doboru optymalnego sprzętu sportowego.

Sklep AktywnySmyk (mapka dojazdu, godziny otwarcia) »