Pierwszy rower z kółkami bocznymi

Jeśli rozważasz zakup dla 2 - 4 letniego dziecka pierwszego rowerka z bocznymi kółkami - całym sercem i doświadczeniem AktywnySmyk będzie namawiać Cię do porzucenia tego planu i rozważenia biegówki. O tym dlaczego przeczytaj w tekście "Rowerek biegowy, czyli to co najlepsze dla AktywnegoSmyka". Jeśli to cię jednak nie przekona to przechodzimy do porady jak dobrać wielkość rowerka z kółkami bocznymi.

Wielkość

Rower, na którym dziecko ma z założenia jeździć początkowo z kółkami bocznymi może być delikatnie większy niż rower dla takiego samego dziecka ale z doświadczeniem na rowerku biegowym. W przypadku bocznych kółek nie jest istotne czy dziecko pewnie podpiera się stopami podłoża, ponieważ kółka boczne stabilizują rower i zapobiegają przewrotkom. Ważne jest to aby dziecko mogło swobodnie pedałować, czyli w najniższym położeniu siodełka i pedału nóżka winna być lekko zgięta w kolanie.

Wybór rowerka z kółkami bocznymi wymaga zmierzenia długości nóżki (jak tego dokonać piszemy tutaj). Optymalnie jest jeśli nóżka jest o około 1-2 cm dłuższa niż odległość siodełko pedały (w najniższych położeniach).

Wyposażenie

Hamulec

W przypadku rowerów z kołkami bocznymi polecamy rowery wyposażone w torpedo, gdyż dziecko bez doświadczenia na rowerku biegowym wyposażonym w hamulec ręczny zwykle łatwiej opanowuje hamowanie pedałami.

Rama

Zawsze wygodniej jest jak rower ma nisko prowadzoną ramę, gdyż łatwiej jest wówczas na niego wsiąść czy zsiąść. Jednakowoż w przypadku rowerka z bocznymi kółkami nie ma to bardzo dużego znaczenia gdyż rower jest stabilny i smyk może swobodnie się na niego wspinać jak na drabinę i samodzielnie usiąść nawet jak rama jest wysoka.

Wyposażenie

Przy rowerku z bocznymi kółkami śmiało możemy zaszaleć z wyposażeniem dodatkowym i gadżetami. Rowerek taki jest stabilny więc idealnie egzamin zdadzą kosze, koszyczki i koszyki (z których wszystko zwykle wypada podczas nauki jazdy na rowerku bez stabilizatorów) flagi oraz wszelkiego rodzaju rozpraszacze typu dzwonek, klakson, wstążki na kierownicę i inne tego typu atrakcje ;-) Stabilny rowerek nie grodzi bowiem wywrotką kiedy dziecko podczas jazdy zacznie np. manewrować przy dzwonku lub podziwiać łopoczącą na wietrze flagę ;-)


Certyfikat Trusted Shop dla sklepu AktywnySmyk.pl

Szybka i darmowa* dostawa

Większość produktów sklep AktywnySmyk wysyła natychmiast a firma kurierska najczęściej dostarcza je na następny dzień roboczy :-)

Darmowa* dostawa na terenie Polski obowiązuje przy zakupie rowerka Puky albo hulajnogi Micro, dotyczy również zamówień powyżej 499zł!

Koszt dostawy na terenie Polski od 12 zł (przedpłata).

Więcej na „Dostawa” i „Realizacja zamówienia

Płatność

Za zakupy w sklepie AktywnySmyk możesz zapłacić szybkim przelewem, kartą kredytową, BLIKem oraz na raty (obsługę i bezpieczeństwo zapewnia PayU).

Więcej na „Sposoby płatności

Serwis, odbiór zamówień

Odbiór zamówień internetowych oraz serwis działają na bieżąco. Sklep przy Białobrzeskiej 5 Warszawa został zamknięty.

Serwis, odbiór zamówień »

Metody płatności