Hulajnoga Mini Micro z klasycznym drążkiem

Hulajnoga Mini Micro to idealna, pierwsza hulajnoga dla najmłodszych dzieci! Hulajnogi dla najmłodszych wyposażone są zwykle w 3 kółka i dzielą się na konstrukcje klasyczne i Mini Micro :-)

Hulajnoga Mini Micro posiada drążek na stałej wysokości ok 67 cm. Taka wysokość drążka pozwala bezpiecznie jeździć na hulajnodze dziecku o wzroście od ok 90 cm. Oczywiście próbują jeździć na takiej hulajnodze - i często świetnie sobie radzą - również niższe dzieci - uwieszając się niejako na kierownicy jak na drabince. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przy wzroście mniejszym niż 90 cm buzia małego użytkownika hulajnogi znajduje się centralnie na wysokości kierownicy zatem przy np. zbyt gwałtownym zahamowaniu buzia dziecka ma szansę zderzyć się z drążkiem.

Dzieci w okolicach 50 centyla wzrost 90 cm osiągają w wieku niewiele ponad 2 lat. Wyrośnięte AktywneSmyki (ok. 90 centyla i ponad) mogą osiągnąć 90 cm już w wieku 18 miesięcy, zaś dzieci z niższych centyli – odpowiednio później, nawet w wieku ok 3 lat przy najniższym centylu siatki.

Pojawiła się wersja Mini Micro Deluxe o regulowanej wysokości drążka będzie wygodniej również niższemu AktywnemySmykowi jeździć na tej kultowej hulajnodze. Dlatego polecamy hulajnogę Mini Micro Deluxe, w szczególności, AktywnemuSmykowi o wzroście poniżej 90-95 cm.

To umowne 90 cm wzrostu nie jest jednak minimalną wysokością, od której maluchy mogą zacząć przygodę z hulajnogą Mini Micro. Dla wszystkim bowiem niższych oblatywaczy hulajnóg producent przewidział specjalny, krótki drążek z wygodnym do złapania uchwytem w kształcie literki O, przy pomocy którego już 80-centymetrowe sprawne smyki mogą uczyć się śmigać na Mini Micro.

Jeśli zaś chodzi o umiejętności niezbędne do rozpoczęcia nauki jazdy na hulajnodze Mini Micro to w zasadzie wystarczy dopracowana umiejętność chodzenia, którą dzieci jak wiadomo opanowują różnie. Niektóre, „szybkie” maluchy sprawnie chodzą już w wieku 12 miesięcy, a inne dopiero 24. Uśredniając – wiele dzieci w wieku 1,5 roku jest już gotowych na rozpoczęcie przygody z hulajnogą Mini Micro, z naszego jednak doświadczenia najczęściej startują na niej dwulatki.

12-miesięczne maluchy, szkolące się dopiero w umiejętności chodzenia, mogą rozpocząć przygodę z Micro od zestawu Mini Micro 3in1. Jeździk bowiem, który można wyczarować z tego zestawu świetnie podtrzyma ciężką jeszcze niezwykle na wstępnym etapie nauki chodzenia pupę. Takie szkraby często też szlifują umiejętność chodzenia pchając Mini Micro jak kosiarkę.

Hulajnoga Mini Micro z krótkim drążkiem

Jak wynika z obserwacji AktywnegoSmyka dwa lata to też taki wiek, kiedy dzieci dostrzegają inne maluchy na hulajnogach i zaczynają podbierać cudze sprzęty na placach zabaw. Jeśli właściciel jest koleżeński lub nie zdąży zbyt szybko zareagować i przegonić intruza od swojej własności wówczas ciekawskie maluchy stawiają jedną nogę na wyjątkowo nisko zamieszczonym podeście tej stabilnej hulajnogi i próbują odpychać się drugą. Czasami stawiają obie i czekają aż rodzic je popchnie lub w jakiś niewytłumaczalny sposób hulajnoga ruszy sama ;-). To jest ewidentny sygnał dla rodzica lub dziadków, że czas najwyższy zakupić młodemu człowiekowi jego własną Mini Micro.

Podsumowanie

Wiek ok 2 lat to dobry czas aby zacząć przygodę z Mini Micro, choć sprawne, młodsze maluchy mogą ją zacząć już wcześniej, nawet od 18 miesiąca życia. Hulajnoga posłuży wówczas naprawdę długo, bo do aż ok 115 cm wzrostu (i wieku 5-6 lat) dziecka. Wówczas młody człowiek może się płynnie przesiąść na hulajnogę Maxi Micro (polecaną przez AktywnegoSmyka ze względu na świetną amortyzację), tudzież inną, modną wśród starszych dzieci hulajnogę dwukołową (np. Micro Sprite).

Dla najmłodszych, 12-18 miesięcznych maluchów polecamy jeździk Mini Micro 3in1, z którego potem możecie zrobić hulajnogę Mini Micro.

Starszym zaś, ponad dwuletnim smykom o wzroście poniżej 88-90 cm (z samego dołu siatki centylowej) polecamy rozpocząć przygodę z Mini Micro Deluxe.

Ponad dwulatką o wzroście powyżej 90 cm polecamy klasyczną Mini Micro (bez regulacji drążka) aczkolwiek wersja z regulacją drążka Mini Micro Deluxe będzie bardziej wygodna.

Podsumowanie w skrócie

  • AktywnySmyk 12-18 - polecamy Jeździk Mini Micro 3in1
  • AktywnySmyk 18-24 - polecamy hulajnogę Mini Micro Deluxe (wzrost poniżej 90-95 cm)
  • AktywnySmyk 2+ - polecamy hulajnogę Mini Micro lub również Mini Micro Deluxe (wzrost powyżej 90-95 cm)

PS Zapraszamy do dyskusji w komentarzach poniżej...

Komentarze Disqus
close Twój koszyk

Nowe konto

Masz już konto?
Logowanie Resetuj hasło.