Jeździk i hulajnoga Mini Micro Baby Seat

Mini Micro Baby Seat zwany również Mini Micro 3w1 to jeździk i hulajnoga Mini Micro w jednym :-). Sprawdzona konstrukcja hulajnogi Mini Micro posłużyła jako fundament dla jeździka Mini Micro Baby Seat. Do tradycyjnej hulajnogi Mini Micro z długim drążkiem dodano na wymianę krótszy, z fajnym uchwytem i możliwością zamontowania na nim siedziska na dwóch wysokościach. Zestaw Mini Micro Seat producent proponuje dla dzieci od 1 do 5 roku życia.

Dzieci mają potrzebę przemieszczania się od najmłodszych lat, rodzice zaś mają potrzebę nienoszenia ich przez cały czas na rękach czy pchania w wózku... albo czasem zmęczenia pociech przed drzemką ... i tu z pomocą przychodzi jeździk :-) Mini Micro Baby Seat powstał, by dać także tym najmłodszym, rocznym smykom możliwość jazdy na kultowej hulajnodze Mini Micro.... a z czasem szaleć dalej (i szybciej ;-) przekształcając jeździk w klasyczną, sprawdzoną i polecaną hulajnogę Mini Micro.

Jeździk Mini Micro Baby Seat to coś w sam raz dla dwunastomiesięcznego AktywnegoSmyka

Decydując się na Mini Micro Baby Seat otrzymujecie hulajnogę Mini Micro oraz zestaw składający się z dodatkowego drążka i siedziska umożliwiający zmianę hulajnogi w jeździk :-) Zamiast długiego drążka, montujecie krótki i dokręcacie siedzisko... otrzymując jeździk, w którym siedzisko można ustawić na dwóch wysokościach 22 i 29 cm.

Najmłodsze AktywneSmyki często zaczynają przygodę z Mini Micro od doskonalenia przy tejże hulajnodze dopiero co nabytej umiejętności chodzenia. Maluchy trzymają drążek za wygodny uchwyt w kształcie litery "o" przed sobą i pchają hulajnogę odwrotnie... czyli hamulcem do przodu :-) I tak młodzi, szkolący się piechurzy mogą godzinami kosić dywan w tą i z powrotem.

Dziecko chodzące może próbować swoich sił siedząc na siedzisku i odpychać się nóżkami jak na tradycyjnym jeździku do przodu i do tyłu. Szczerze pisząc nie liczcie na to, że zacznie jakoś brawurowo skręcać, bo wymagałoby to pochylenia się wraz z drążkiem i siedziskiem ostro na bok, czego najmłodsi jeźdźcy raczej nie są w stanie wykonać. Nisko umieszczony drążek za to pozwoli dziecku w łatwy sposób unieść przednie kółka i przestawiać hulajnogę w stronę, w którą chciałoby pojechać.

Siedzisko - jak już pisaliśmy - ma możliwość ustawienia na dwóch poziomach. W najniższym położeniu dobrze służy zwykle ok 12-miesięcznym maluchom, na najwyższym zaś może komfortowo jeździć smyk o wzroście do ok 85 cm... czyli półtoraroczny AktywnySmyk lub 2 letni niski AktywnySmyk ;-) 18 miesięczne smyki - zwłaszcza te posiadające starsze - śmigające na hulajnodze rodzeństwo - często porzucają już siedzisko i korzystają z Mini Micro z krótszym drążkiem jak z tradycyjnej hulajnogi.

AktywnySmyk uważa, że dla dziecka 2 letniego na zestaw Mini Micro Baby Seat jest już troszkę za późno, gdyż taki maluch śmiało może zacząć jeżdzić już na hulajnodze Mini Micro z klasycznym drążkiem lub z drążkiem niższym jeśli ma mniej niż ok 86 cm.

Hulajnoga Mini Micro Baby Seat (z krótkim drążkiem) - coś dla 18 miesięcznego AktywnegoSmyka

Sprawne 18 miesięczne AktywneSmyki mogą zacząć odpychać się na hulajnodze Mini Micro bez siedziska. Dla dzieci 80 - 85 cm polecamy krótki drążek "o-bar" gdyż im niżej umieszczony jest uchwyt drążka, tym łatwiej smykowi manewrować hulajnogą, podnieść ją i przestawić w kierunku, w którym chce jechać. Druga rzecz to bezpieczeństwo... krótszy drążek z uchwytem "o-bar" nie stanowi zagrożenia dla zębów małolata o wzroście poniżej 90 cm tak jak klasyczny drążek "t-bar", którego kierownica w przypadku niższych dzieci znajduje się podczas jazdy centralnie na wysokości buzi i w razie ostrego hamowania nos lub zęby mogą "przydzwonić" w kierownicę.

Trzecia rzecz to wygoda... Uchwyt "o-bar" obecny w krótszym drążku to bardzo przyjazny uchwyt dla najmłodszych dzieci, grubość jego jest na tyle mała że dziecko może go swobodnie trzymać, a kształt powoduje, że dziecko łatwo łapie go w każdej pozycji. Mała szerokość powoduje, że nie ma niebezpieczeństwa w postaci złapania go za "niestabilny" koniec i przewrotkę.

Do hulajnogi Mini Micro można dokupić sam krótki drążek (bez siedziska) i jest to fajne rozwiązanie dla niskiego 1,5 roczniaka lub 2 latka... zdaniem AktywnegoSmyka idealne dla dziecka o wzroście do 80-85 cm.

Hulajnoga Mini Micro (z klasycznym drążkiem) - coś dla 18-36 miesięcznego AktywnegoSmyka

Drążek w klasycznej hulajnodze Mini Micro jest na wysokości ok 70 cm, taka wysokość drążka jest naszym zdaniem odpowiednia dla dziecka o wzroście od ok 90 cm. Taki wzrost powoduje, że buzia dziecka znajduje się ponad drążkiem i jest to bezpieczna pozycja na hulajnodze Mini Micro.

Często rodzice pytają się nas jak długo dziecko będzie jeździć na hulajnodze Mini Micro albo do jakiego wieku... my zazwyczaj odpowiadamy, że do czasu aż się zmieni tą hulajnogę na większą Maxi Micro lub dwukołową :-) Można przyjąć, iż dzieci o wzroście ok 120 - 125 cm są na tyle duże, że zaczynają mieć wyprostowane ręce w łokciach i mogą zaczynać się niebezpiecznie pochylać ponad drążkiem. Dlatego po przekroczeniu przez dziecko 120 cm można zacząć powoli rozglądać się nad następczynią Mini Micro.

Wzrost około 120 cm osiąga dziecko w wieku ok 5 - 7 lat w zależności od centyla w którym się znajduje. Więcej przeczytacie w tekście "Jak długo AktywnySmyk pojeździ na hulajnodze Mini Micro"

Szerzej o tym kiedy dziecko zaczyna jeździć na hulajnodze Mini Micro przeczytacie na stronie Kiedy można zacząć jeździć na hulajnodze Mini Micro.

Jeździk Mini Micro Deluxe 3w1 (Baby Seat)

Mini Micro Deluxe 3w1 to "luksusowa" wersja jeździka Mini Micro Baby Seat. Jedyna funkcjonalna różnica to taka, że dłuższy drążek hulajnogi (T-bar) - przeznaczony w wersji klasycznej dla dzieci powyzej 90 cm wzrostu - może być stosowany wcześniej zamiast krótkiego drążka "o-bar",ponieważ jest regulowany do dołu. Wizualnie hulajnoga Deluxe jest bardziej kolorowa, ma metaliczny drążek w kolorze podestu oraz kolorowy hamulec i antypoślizgowe logo na podeście.

close Twój koszyk

Nowe konto

Masz już konto?
Logowanie Resetuj hasło.