W sprzedaży dostępne są dwie wersje hulajnogi Mini Micro... wersja tzw. klasyczna, na jasnych, przeźroczystych kółkach oraz wersja Sporty, z 2012 roku, na kółkach czarnych.
W obu typach hulajnóg zastosowano ten sam system skrętu, którego zasadę demonstruje film „Hulajnoga Mini Micro - tak działa system skrętu kół”.

Hulajnoga Mini Micro „klasyczna” - na jasnych kołach
Hulajnoga Mini Micro ta jest produkowana od lat, z delikatnymi zmianami. Najbardziej wyróżniają tą hulajnogę srebrne/przeźroczyste kółka i kształt hamulca.
Kółka w tym modelu mają po dwa łożyska pakietowe (maszynowe) na kółko.
W porównaniu z wersją Sporty hamulec w hulajnogach Klasycznych jest dłuższy i bardziej osłania kółko z tyłu, a co za tym idzie nieco bardziej narażony jest na wyłamanie, jeśli np smyk zbyt gwałtownie wycofa pod kanapę.
Porównując zaś system skrętny obu hulajnóg - co do zasady działania identyczny - to niewielkie różnice konstrukcyjne sprawiają, że w wersji klasycznej, dzięki zastosowaniu mocniejszej sprężyny, maksymalny kąt skrętu jest mniejszy niż w wersji Sporty, klasyczna jest zatem bardziej "sztywna", stabilna i dzięki temu łatwiejsza dla najmłodszych, początkujących użytkowników hulajnóg.

Hulajnoga Mini Micro Sporty - na czarnych kołach
Hulajnoga Mini Micro Sporty została wprowadzona na rynek pod koniec 2012 roku. Najbardziej wyróżniają tą hulajnogę lżejsze, czarne „sportowe” kółka i kształt hamulca.
Hamulec jest krótszy, mniej osłania tylne kółko i działa równie dobrze jak w wersji klasycznej, a do tego rzadziej ulega wyłamaniu.
Kółka przednie mają po jednym łożysku pakietowym na kółko oraz trzy duże „szprychy” stąd niższa waga kółek, a co za tym idzie całej hulajnogi Mini Micro Sporty w stosunku do hulajnogi Mini Micro „klasycznej”.
Mamy wrażenie, iż zastosowana sprężynka, ustawiająca kierownicę w pionie, jest delikatnie słabsza więc ta wersja hulajnogi Mini Micro jest ciut bardziej zwrotna i mniej stabilna.
Podsumowanie
Obie wersje hulajnogi Mini Micro działają - co do idei - tak samo :-)
Na obu wersjach tak samo fajnie się jeździ :-)
Jeśli dziecko jest lekkie, tzn poniżej 15 kg wtedy nie ma różnicy, według AktywnegoSmyka, którą hulajnogę się wybierze.
Najmłodsze zaś, ciut "rozchwiane" jeszcze smyki, które niedawno opanowały umiejętność chodzenia, łatwiej zaczną naszym zdaniem przygodę z Mini Micro na wersji klasycznej ze względu na jej większą stabilność.
W przypadku dzieci zbliżających się wagą do 20 kg (maksymalne obciążenie hulajnóg Mini Micro) polecamy wtedy hulajnogę Mini Micro „klasyczną” na srebrnych kółkach.