Dzwonek - jak piszemy w opisach produktów - idealnie nada się do rozganiania kolegów, innych, wolniejszych użytkowników parkowych ścieżek lub gołębi ;-) Dzwonek świetnie sprawdzi się również w domu w celu zwrócenia na smyka uwagi rodziców ;-)

Dzwonek na kierownicy rowerka dla dzieci

A poważnie... dzwonek to fajowe urządzenie, które podrasuje nieco rowerek biegowy jak również wyda odgłos przyciągając uwagę przechodniów :-)

Pamiętajcie jednak decydując się na zakup dzwonka o kilku ważnych zasadach:

Kupując rowerek biegowy dla młodego dziecka nie montujcie dzwonka lub trąbki / klaksonu od razu. Dziecko będzie wówczas koncentrować się na dzwonieniu, co jest ekscytujące i łatwiejsze :-) niż na pewnym trzymaniu kierownicy i ćwiczeniu chodzenia z rowerkiem biegowym. Druga rzecz to młode dzieci aby zadzwonić odrywają rączkę od uchwytu kierownicy, co podczas spacerów i jazdy może być niebezpieczne. Dlatego spokojnie... najpierw nauka, a gdy kierownica zostanie opanowana wówczas nagroda w postaci dzwonka będzie strzałem w dziesiątkę.

Dzwonek zwykle sprawdzi się zarówno w domu jak i na spacerze w przeciwieństwie do trąbki, której dźwięk w pomieszczeniu zamkniętym jest na dłuższą metę nie do zniesienia.

Dzwonek montujemy po lewej stronie kierownicy, wtedy jego dźwignię się popycha kciukiem a pozostałe paluszki trzymają kierownicę. Można dzwonek zamontować po prawej stronie, wtedy ciągnie się go palcem wskazującym. Nie mniej jednak polecamy montaż po lewej stronie ponieważ większe rowery mają już z prawej strony manetki do zmiany biegów i dzwonek będzie musiał być mocno odsunięty od uchwytu co powoduje, że dziecko aby zadzwonić musi oderwać rączkę od kierownicy. Dlatego sugerujemy wybrać lewą stronę.

Każdy uniwersalny dzwonek powinien pasować do kierownicy rowerka biegowego lub dziecięcego, nie mniej jednak zawsze bezpiecznie jest upewnić się czy w konkretnym przypadku aby na pewno. W większości modeli rowerków biegowych kierownica ma średnicę 22mm i dla takiej wielkości są przygotowane dzwonki z oferty AktywnegoSmyka. Tradycyjnego dzwonka lub klaksonu nie zamocujecie na kierownicy rowerka drewnianego gdzie przekrój kierownicy nie jest okrągły :(

Mocując dzwonek zróbcie to tak, aby nie był on przykręcony „na maksa” (to samo tyczy się np klamek hamulcowych). Dokręćcie śruby tak aby dzwonek podczas dzwonienia się nie przesuwał, jednak przy mocnym nacisku dał się przekręcić na kierownicy. Przy takim ustawieniu, w razie ewentualnego upadku na kierownicę dzwonek się przekręci i będzie stanowił mniejsze zagrożenie dla dziecka.

Nawet nie przypuszczaliśmy, że aż tyle można napisać o dzwonkach :-)

close Twój koszyk

Nowe konto

Masz już konto?
Logowanie Resetuj hasło.