Prawidłowe ustawienie klamki na kierownicy

Bardzo często zdarza się, że widzimy nieprawidłowo ustawioną klamkę hamulca w rowerku biegowym. Najczęstszym przypadkiem nieprawidłowo ustawionej klamki jest pozycja pozioma ale zdarzają się również naganne przypadki gdy klamka jest skierowana w górę :(

Pozycja klamki jest z reguły bagatelizowana choć nie powinna! Nieprawidłowe ustawienie klamki hamulca może osłabić siłę oraz komfort trzymania kierownicy, dlatego warto zwrócić na ten szczegół uwagę gdyż w większości przypadków rowery trafiają do klientów z "domyślnie" ustawioną klamką.

Prawidłową pozycję klamki hamulca przedstawia powyższa ilustracja. Aby ustawić klamkę na kierownicy młody rowerzysta powinien siedzieć na siodełku i opierać dłoń o uchwyt kierownicy, wyprostowana ręka i palce powinny tworzyć linię, na której przedłużeniu powinna znaleźć się klamka hamulca.

Podczas upadku wystające elementy na kierownicy (klamka hamulca, dzwonek, licznik, lampka) mogą spowodować uraz, dlatego zalecamy aby klamka hamulcowa w szczególności oraz inne "gadżety" przykręcone były niezbyt mocno, czyli tak, aby mogły się złożyć/obrócić podczas upadku.

close Twój koszyk

Nowe konto

Masz już konto?
Logowanie Resetuj hasło.