Prawidłowe ustawienie klamki hamulca na kierownicy

Prawidłowe ustawienie klamki na kierownicy

Bardzo często zdarza się, że widzimy nieprawidłowo ustawioną klamkę hamulca w rowerku biegowym. Najczęstszym przypadkiem nieprawidłowo ustawionej klamki jest pozycja pozioma ale zdarzają się również naganne przypadki gdy klamka jest skierowana w górę :(

Pozycja klamki jest z reguły bagatelizowana choć nie powinna! Nieprawidłowe ustawienie klamki hamulca może osłabić siłę oraz komfort trzymania kierownicy, dlatego warto zwrócić na ten szczegół uwagę gdyż w większości przypadków rowery trafiają do klientów z "domyślnie" ustawioną klamką.

Prawidłową pozycję klamki hamulca przedstawia powyższa ilustracja. Aby ustawić klamkę na kierownicy młody rowerzysta powinien siedzieć na siodełku i opierać dłoń o uchwyt kierownicy, wyprostowana ręka i palce powinny tworzyć linię, na której przedłużeniu powinna znaleźć się klamka hamulca.

Podczas upadku wystające elementy na kierownicy (klamka hamulca, dzwonek, licznik, lampka) mogą spowodować uraz, dlatego zalecamy aby klamka hamulcowa w szczególności oraz inne "gadżety" przykręcone były niezbyt mocno, czyli tak, aby mogły się złożyć/obrócić podczas upadku.


Certyfikat Trusted Shop dla sklepu AktywnySmyk.pl

Szybka i darmowa* dostawa

Większość produktów sklep AktywnySmyk wysyła natychmiast a firma kurierska UPS dostarcza je na następny dzień roboczy :-)

Darmowa* dostawa na terenie Polski obowiązuje przy zakupie rowerka Puky albo hulajnogi Micro, dotyczy również zamówień powyżej 499zł!

Koszt dostawy na terenie Polski wynosi 12 zł (paczka przedpłacona) lub 17 zł (paczka pobraniowa).

Więcej na „Dostawa” i „Realizacja zamówienia

Płatność

Za zakupy w sklepie AktywnySmyk możesz zapłacić tradycyjnym lub szybkim przelewem, kartą kredytową bądź na raty (obsługę i bezpieczeństwo zapewnia PayU). Możesz także zapłacić kurierowi przy odbiorze przesyłki (pobranie).

Więcej na „Sposoby płatności

Sklep stacjonarny

Zapraszmy do sklepu AktywnySmyk na warszawskiej Ochocie przy ul. Białobrzeskiej 5 na zakupy, po odbiór zamówienia lub po poradę odnośnie doboru optymalnego sprzętu sportowego.

Sklep AktywnySmyk (mapka dojazdu, godziny otwarcia) »