1. Dlaczego rowerek bez pedałów?!?

Rowerek biegowy (bez pedałów) idealnie wprowadzi dziecko w świat jazdy na rowerze. Zadaniem tych sprytnych rowerków jest rozwój zdolności motorycznych maluszków, nauka utrzymywania równowagi i kontroli jednośladu w wieku poprzedzającym jazdę na klasycznym rowerze, czyli już od ok 18 miesiąca życia.

Więcej napisaliśmy na temat rowerka biegowego w artykule „Rowerek biegowy, czyli to co najlepsze dla twojego smyka”, zapraszamy do lektury.

Jeśli nasze argumenty cię nie przekonują zobacz filmy z dziećmi z całego świata jeżdżącymi na rowerkach bez pedałów na naszym blogu pod adresem „Rowerek bez pedałów wideo” lub na playliście AktywnegoSmyka na YouTube. Przejrzyj też kategorię wpisów na blogu pt „Dzieci na rowerkach biegowych”, gdzie znajdziesz zdjęcia, wycinki z gazet, filmy, opinie internautów itd. Jeśli potrzebujesz eksperckiego podejścia do tematu przeczytaj „Laufrad – Panie Pawle, co Pan na to? I odpowiedź fizjoterapeuty Pawła Zawitkowskiego”. My polecamy w szczególności film rejestrujący pierwszy rok rowerowych treningów naszego osobistego oblatywacza laufradów „Maciek prawie dwa lata na rowerze bez pedałów” oraz „Maciek (3 lata) na rowerku biegowym”.

2. Wybór

Najważniejsza przy wyborze rowerka bez pedałów jest jego wielkość, a dokładnie odległość siodełka od podłoża. Aby ocenić, czy wielkość wybranego modelu rowerka bez pedałów nadaje się dla smyka, należy przede wszystkim zmierzyć długość nóżki dziecka. Jest to najistotniejsza informacja, gdyż tą miarę możemy porównać z wysokością siodełka i tak dobrać wielkość rowerka, aby dziecko swobodnie siedziało na siodełku i aby rowerek posłużył na jak najdłużej.

Więcej dowiesz się z naszego poradnika „Dobór wielkości rowerka biegowego”, gdzie przeczytasz czym należy się kierować a czym nie, jak zmierzyć długość nóżki i wiele więcej. Lektura obowiązkowa przed zakupem!

Jak już znasz długość nóżki (w buciku) to spróbuj z pomocą „Rowerki bez pedałów - porównanie” wybrać rowerek, dla którego nóżka waszego dziecka mieści się w zakresie regulacji jego siodełka jak najbliżej dolnej granicy - wówczas rowerek wystarczy na długo. Jeśli macie już swoich faworytów to przeczytajcie nasze porady, które pozwolą wyłonić zwycięzcę:

Zastanówcie się czy potrzebujecie lekki rowerek czy według was to nie ma dużego znaczenia, bo przecież smyk i tak nie będzie go nosił... wagi rowerków możecie sprawdzić na stronie produktu lub porównać na stronie „Rowerki biegowe - porównanie

Często spotykamy się z pytaniami klientów dlaczego wymiary i wagi produktów w ofercie AktywnegoSmyka różnią się od tych jakie można znaleźć na stronach producentów tudzież innych sklepów internetowych. Odpowiedź jest bardzo prosta ponieważ sami dokonujemy pomiarów! Więcej przeczytasz na stronie „Dlaczego nasze wymiary i wagi są inne?

Pozostają jeszcze dwie rzeczy... o jednej gentlemani nie rozmawiają, a o drugiej się nie dyskutuje ;-) czyli pieniądze i gust... w to się nie wtrącamy ;-)

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty rowerków bez pedałów.

Bardzo nam zależy, aby wszystkie Aktywne Smyki były podczas zabawy bezpieczne. Dlatego koniecznie zajrzyj do kategorii „Bezpieczeństwo” gdzie znajdziesz:

3. Nauka

Bez pośpiechu! :-)

Niewątpliwą zaletą rowerków bez pedałów jest to, że naukę jazdy można rozpocząć praktycznie w dowolnym okresie, bez względu na to czy będzie to sezon rowerowy, czy za oknem będzie padał śnieg. Rowerki biegowe są bardzo mobilne, poza kierownicą nie posiadają wystających elementów, więc dziecko śmiało może rozpoczynać treningi od jazdy po całkiem niedużym mieszkaniu i stopniowo nabywać wprawę przed dłuższymi eskapadami.

Treningi mogą już śmiało uskuteczniać dwulatki, a nawet młodsze dzieci (patrz film - „Maciek prawie dwa lata na rowerze bez pedałów”), na mniejszych rowerkach biegowych. Czas od zajęcia pozycji za kierownicą do umiejętności rajdowych jest różny u każdego dziecka i zależy od ogólnej sprawności malca. Bywa tak, że dzieci chwytają o co chodzi już po kilku godzinach prób, a inne potrzebują do tego kilku dni. Maluszki, które mogą pochwalić się wcześniejszymi doświadczeniami na jeździkach szybciej zapewne opanują technikę napędzania rowerka biegowego oraz kierunku jazdy i będą mogły skupić się tylko na utrzymywaniu równowagi.

Nic na siłę! Nieraz bywa tak, że dziecko nie jest kompletnie zainteresowane laufradem, a zamiast tego wybiera np. czterokołowy, stabilny jeździk. Nie należy na siłę sadzać malucha na rowerek, aby go nie zniechęcić. Dobrym sposobem jest schowanie rowerka i kolejna próba np. za tydzień, a jeszcze lepiej skonfrontowanie malucha z innym młodym laufradowiczem i wspólne próby.

Najlepszym zawsze sposobem jest wspólny trening z rodzicami - mama albo tata na rowerze, a smyk na rowerku biegowym. Pamiętajcie, że trzeba być wzorem dla dziecka!

Zobaczcie naszego oblatywacza Maćka jak zaczynał na rowerku bez pedałów w filmie pt „Maciek prawie dwa lata na rowerze bez pedałów

4. Do biegu! Gotowi! Start :-)

Dobrej zabawy! :-)

5. Użytkowanie

W miarę użytkowania rowerka mogą przydać Ci się nasze porady, które zamieszczamy poniżej:

Regulacja hamulca w rowerkach biegowych
close Twój koszyk

Nowe konto

Masz już konto?
Logowanie Resetuj hasło.