Artykuł "W co się bawić?" BikeBoard nr 7/ 2009

bikeBoard 7/2009

W co się bawić?: młodzież u progu sezonu

Dzięki uprzejmości Kasi Kędrackiej z magazynu rowerowego bikeBoardprezentujemy poniżej wybrane fragmenty artykułu z lipcowego numeru tego miesięcznika. Autorem artykułu jest Mariusz Topór, założyciel i trener klubu sportowego dla dzieci i młodzieży, który pisze o tematach bardzo bliskich misji naszego sklepu ;-)

Open publication - Free publishing - More bikeboard

W co się bawić?

To pytanie zadaje sobie każdy rodzic, opiekun i wychowawca [...] w odniesieniu do zajęć „dzisiejszej młodzieży”, polegających na oglądaniu telewizji i graniu na komputerze lub konsoli. My [...] wierzymy święcie, że nasz dobry przykład pozwoli naszym pociechom [...] wynieść się ponad przeciętność i wybitne zajęcia komputerowo-telewizyjne uzupełnić aktywnością fizyczną i rywalizacją. Czytelników na pewno nie trzeba specjalnie przekonywać do tego, że rower jest na samym topie najlepszych form sportu i rekreacji możliwych do wykonywania w naszym klimacie, dla przypomnienia jednak kilka podstawowych zalet: jeździmy na świeżym powietrzu - nie wymaga komentarza; obcujemy z naturą - podobnie nie wymaga komentarza; rozwija koordynację ruchową - czytaj dalej; rozwija kondycję i siłę - czytaj dalej; daje dużo przyjemności i jest formą zabawy [...]

Trening wyłącznie rowerowy nie rozwija niestety w pełni harmonijnie organizmów, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Co więcej, stosowany z przesadą, prowadzi do znużenia tą jakże piękną dyscypliną sportu. [...] To, że w czasie jazdy na rowerze pracują prawie wyłącznie nogi, jest dla wszystkich oczywiste. [...] Tymczasem z pewnością chcemy, żeby organizm młodego człowieka rozwijał się harmonijnie i wszechstronnie. [...] wprowadzamy więc trening uzupełniający: [...] zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym [...] Ćwiczymy mięśnie grzbietu, brzucha, wzmacniamy ręce i mięśnie klatki piersiowej. Nie zapominamy o tym, że trening musi być ciekawy. Tor prze- szkód, lina do wspinania, mata, na której można ćwiczyć pady, wychwyt z głowy i sprężynkę, piłka, skrzynia, przez którą skacze się „złodzieja”. I znów mamy przyjemne z pożytecznym. Nie gardzimy też nartami lub deską [...]

Co do rodziców zaś [..] przede wszystkim muszą wiedzieć i wierzyć w to, że sport to naprawdę zdrowie. O ile języków, matematyki można się nauczyć i w późniejszym wieku (może nie tak szybko i efektywnie, ale jednak), to pewne zmiany w fizjologii muszą zajść w wieku młodzieńczym (to bardzo szerokie zagadnienie). Inaczej jest już po prostu za późno. Nie mogą zapomnieć, że pewne nawyki związane ze sportem, zamiłowanie do aktywności fizycznej, systematyczności, umiejętność samodzielnego treningu muszą być wykształ- cone w wieku młodzieńczym. Tego się dzieciom nigdy nie zabierze, zostanie im to na całe życie [...]

Motywujmy nasze dzieci i poświęćmy im czas i uwagę.
Tekst: Mariusz Topór więcej na www.mtb3184.pl.

Certyfikat Trusted Shop dla sklepu AktywnySmyk.pl

Szybka i darmowa* dostawa

Większość produktów sklep AktywnySmyk wysyła natychmiast a firma kurierska UPS dostarcza je na następny dzień roboczy :-)

Darmowa* dostawa na terenie Polski obowiązuje przy zakupie rowerka Puky albo hulajnogi Micro, dotyczy również zamówień powyżej 499zł!

Koszt dostawy na terenie Polski wynosi 12 zł (paczka przedpłacona) lub 17 zł (paczka pobraniowa).

Więcej na „Dostawa” i „Realizacja zamówienia

Płatność

Za zakupy w sklepie AktywnySmyk możesz zapłacić tradycyjnym lub szybkim przelewem, kartą kredytową bądź na raty (obsługę i bezpieczeństwo zapewnia PayU). Możesz także zapłacić kurierowi przy odbiorze przesyłki (pobranie).

Więcej na „Sposoby płatności

Sklep stacjonarny

Zapraszmy do sklepu AktywnySmyk na warszawskiej Ochocie przy ul. Białobrzeskiej 5 na zakupy, po odbiór zamówienia lub po poradę odnośnie doboru optymalnego sprzętu sportowego.

Sklep AktywnySmyk (mapka dojazdu, godziny otwarcia) »