W jaki sposób czyścić bukłaki?

deuter

Bukłaki są idealnym rozwiązaniem i alternatywą dla butelek lub bidonów. Ich zalety wynikają nie tylko ze względu na funkcjonalną obsługę - nie wymagają bowiem, wyjmowania z plecaka lub z kieszeni bocznej ponieważ picie następuje poprzez ustnik, który wieńczy rurkę wyprowadzoną z plecaka ale najważniejszą zaletą jest higiena. Picie z bukłaka następuje przez ustnik, który chroniony jest osłonką a struktura tworzywa z którego są wykonane zabezpiecza wlaną wodę przez rozwojem procesu gnilnego.Do bukłaków można wlewać płyny, których temperatura nie przekracza 60°C.

Worek w którym znajduje płyn został wykonany ze specjalnego, opatentowanego super gładkiego rodzaju tworzywa, przypominającego gładką powierzchnię szkła. Taka molekularna budowa powoduje, iż na ściankach bukłaka nie zatrzymuje się osad i tym samym nie może sie rozwijać proces gnilny, dlatego bukłaki nie przejmują zapachów i właściwie konserwowane mogą przetrzymywać wodę przez wiele tygodni.

Dzięki szerokiej klamrze zapinającej, bukłak ma szerokie otwarcie na górze. Klamra posiada również otwór, przez który przeplata się rzep umocowany w plecaku po to by mniejsze bukłaki nie obsuwały sie na dno plecaka.

deuter

Bukłaki należy myć przy użyciu bardzo delikatnej ściereczki lub samą rękę. Nigdy nie należy używać ostrych zmywaków ani agresywnych detergentów.

Po umyciu, do wnętrza bukłaka należy włożyć suchą ścierkę, ręcznik, tak aby wilgotne ścianki nie stykały się. Do czyszczenia mocno już zabrudzonego bukłak (co ma miejsce wtedy gdy używamy izotoników) można zastosować tabletki Corega Tabs, ich roztwór przygotować zgodnie z instrukcją producenta i wlać do worka, pozostawiając na taki czasjaki zaleca producent.

Bukłaki, które są już bardzo długi czas używane i częściowo nabrały zapachów płynów izotonicznych lub jeżeli chcemy je skutecznie zdezynfekować, można po całkowitym wysuszeniu (z odpiętą klamra i pozostawioną wewnątrz ściereczką) pozostawić na kilka godzin w zamrażalniku.

deuter

Ustnik bukłak jest rozbieralny i również podlega czyszczeniu. Cały ustnik można odłączyć od rurki i zdjąć z niego silikonową nasadkę.


Certyfikat Trusted Shop dla sklepu AktywnySmyk.pl

Szybka i darmowa* dostawa

Większość produktów sklep AktywnySmyk wysyła natychmiast a firma kurierska UPS dostarcza je na następny dzień roboczy :-)

Darmowa* dostawa na terenie Polski obowiązuje przy zakupie rowerka Puky albo hulajnogi Micro, dotyczy również zamówień powyżej 499zł!

Koszt dostawy na terenie Polski wynosi 12 zł (paczka przedpłacona) lub 17 zł (paczka pobraniowa).

Więcej na „Dostawa” i „Realizacja zamówienia

Płatność

Za zakupy w sklepie AktywnySmyk możesz zapłacić tradycyjnym lub szybkim przelewem, kartą kredytową bądź na raty (obsługę i bezpieczeństwo zapewnia PayU). Możesz także zapłacić kurierowi przy odbiorze przesyłki (pobranie).

Więcej na „Sposoby płatności

Sklep stacjonarny

Zapraszmy do sklepu AktywnySmyk na warszawskiej Ochocie przy ul. Białobrzeskiej 5 na zakupy, po odbiór zamówienia lub po poradę odnośnie doboru optymalnego sprzętu sportowego.

Sklep AktywnySmyk (mapka dojazdu, godziny otwarcia) »