Podstawowe informacje

Przyjęło się, iż głównymi kryteriami doboru wielkości roweru dla dziecka jest wielkość koła w rowerze kontra wiek dziecka. Oczywiście wielkość koła decyduje zwykle o wielkości roweru (choć nie zawsze bo może zdażyć się, że rowerek z kołem np 14" ma wyżej siodełko niż rower o kole 16") ale nie mówi nic czy dane dziecko będzie miało odpowiednią pozycję i poradzi sobie z ruszaniem i bezpiecznym zatrzymywaniem. Wiekiem dziecka też nie radzimy się sugerować bo każde dziecko jest inne, inne są zdolności, potrzeby a najważniejsze inny jest wzrost dziecka i proporcje ciała.

Chcąc zatem kupić dziecku optymalny rower, czyli taki, który już na „dzieńdobry” będzie odpowiedni i posłuży jak najdłużej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na minimalną wysokość siodełka w rowerze i porównać ją z długością nóżki dziecka. Warto również przed zakupem spróbować odpowiedzieć na pytanie czy dziecko jest z tych super-sprawnych, hej-do-przodu i niezrażających się niepowodzeniami czy raczej z tych bardziej zachowawczych i ostrożnych oraz gdzie dziecko będzie jeździć na rowerze i w jakim stylu.


Certyfikat Trusted Shop dla sklepu AktywnySmyk.pl

Szybka i darmowa* dostawa

Większość produktów sklep AktywnySmyk wysyła natychmiast a firma kurierska najczęściej dostarcza je na następny dzień roboczy :-)

Darmowa* dostawa na terenie Polski obowiązuje przy zakupie rowerka Puky albo hulajnogi Micro, dotyczy również zamówień powyżej 499zł!

Koszt dostawy na terenie Polski od 12 zł (przedpłata).

Więcej na „Dostawa” i „Realizacja zamówienia

Płatność

Za zakupy w sklepie AktywnySmyk możesz zapłacić szybkim przelewem, kartą kredytową, BLIKem oraz na raty (obsługę i bezpieczeństwo zapewnia PayU).

Więcej na „Sposoby płatności

Serwis, odbiór zamówień

Odbiór zamówień internetowych oraz serwis działają na bieżąco. Sklep przy Białobrzeskiej 5 Warszawa został zamknięty.

Serwis, odbiór zamówień »

Metody płatności