Podstawowe informacje

Przyjęło się, iż głównymi kryteriami doboru wielkości roweru dla dziecka jest wielkość koła w rowerze kontra wiek dziecka. Oczywiście wielkość koła decyduje zwykle o wielkości roweru (choć nie zawsze bo może zdażyć się, że rowerek z kołem np 14" ma wyżej siodełko niż rower o kole 16") ale nie mówi nic czy dane dziecko będzie miało odpowiednią pozycję i poradzi sobie z ruszaniem i bezpiecznym zatrzymywaniem. Wiekiem dziecka też nie radzimy się sugerować bo każde dziecko jest inne, inne są zdolności, potrzeby a najważniejsze inny jest wzrost dziecka i proporcje ciała.

Chcąc zatem kupić dziecku optymalny rower, czyli taki, który już na „dzieńdobry” będzie odpowiedni i posłuży jak najdłużej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na minimalną wysokość siodełka w rowerze i porównać ją z długością nóżki dziecka. Warto również przed zakupem spróbować odpowiedzieć na pytanie czy dziecko jest z tych super-sprawnych, hej-do-przodu i niezrażających się niepowodzeniami czy raczej z tych bardziej zachowawczych i ostrożnych oraz gdzie dziecko będzie jeździć na rowerze i w jakim stylu.


Certyfikat Trusted Shop dla sklepu AktywnySmyk.pl

Szybka i darmowa* dostawa

Większość produktów sklep AktywnySmyk wysyła natychmiast a firma kurierska UPS dostarcza je na następny dzień roboczy :-)

Darmowa* dostawa na terenie Polski obowiązuje przy zakupie rowerka Puky albo hulajnogi Micro, dotyczy również zamówień powyżej 499zł!

Koszt dostawy na terenie Polski wynosi 12 zł (paczka przedpłacona) lub 17 zł (paczka pobraniowa).

Więcej na „Dostawa” i „Realizacja zamówienia

Płatność

Za zakupy w sklepie AktywnySmyk możesz zapłacić tradycyjnym lub szybkim przelewem, kartą kredytową bądź na raty (obsługę i bezpieczeństwo zapewnia PayU). Możesz także zapłacić kurierowi przy odbiorze przesyłki (pobranie).

Więcej na „Sposoby płatności

Sklep stacjonarny

Zapraszmy do sklepu AktywnySmyk na warszawskiej Ochocie przy ul. Białobrzeskiej 5 na zakupy, po odbiór zamówienia lub po poradę odnośnie doboru optymalnego sprzętu sportowego.

Sklep AktywnySmyk (mapka dojazdu, godziny otwarcia) »