FAQ - Hulajnogi Micro
-
W jakim wieku dziecko zaczyna jeździć na hulajnodze Mini Micro?
Wersja Mini Micro Deluxe posiada drążek, który można opuścić bardzo nisko tak, że dziecko o wzroście 80-85+ cm (średnio dziecko ok 18-20 miesięcy) może zacząć jeździć na tej wersji. Wersja Mini (klasyczna) posiada drążek wyżej więc jest optymalna dla dziecka 90-95+ cm (średnio dziecko ponad 2 lata). Więcej..."
-
Jak długo dziecko jeździ na hulajnodze Mini Micro?
Drążek w hulajnodze Mini Micro klasycznej zamieszczony na stałej wysokości 67 cm pozwala jeździć na tej hulajnodze dzieciom do wzrostu ok 115-118 cm, czyli wiek ok 5½-6 lat. Podobnie rzecz się ma w przypadku hulajnogi Mini Micro Deluxe, gdzie opuszczany dla najmniejszych dzieci drążek podnosi się docelowo do wysokości ok 68 cm. Więcej...
-
Czy na Mini Deluxe moje dziecko będzie dłużej jeździć niż na Mini (klasyczna)?
Obie wersje hulajnogi Mini Micro mają drążek zamieszczony maksymalnie na ok 67-68 cm, co oznacza, że na każdej z wersji Mini Micro dziecko będzie jeździć tak samo długo, czyli do ok 115-118 cm wzrostu (wiek ok 5½-6 lat) Więcej...
-
Jaka jest różnica między Mini Micro (klasyczna), a Mini Micro Deluxe?
Kluczowa różnica to regulowany na wysokość drążek w Mini Micro Deluxe, wersja klasyczna ma stałą wysokość drążka. Regulacja drążka w Deluxe sprawia, że naprawdę niskie dziecko (już ok 80 cm wzrostu) może zacząć jeździć na hulajnodze... czyli wersję Deluxe proponujemy dla dziecka poniżej 90 cm / poniżej 2 lat, zaś wersja Mini Micro klasyczna przeznaczona jest dla dzieci powyżej 90 cm wzrostu (statystycznie powyżej 2 lat). Maksymalne obciążenie Mini Micro Deluxe to 35 kg, zaś na Mini Micro klasycznej - 20 kg. Jednak to nie waga, a zwykle wzrost decyduje kiedy należy przesiąść się na większą hulajnogę. Na obu modelach dzieci jeżdżą statystycznie do ok 5,5 - 6 roku życia. Pozostałe różnice to tylko wygląd... podest jest inaczej profilowany i malowany, drążek Deluxe jest kolorowy, hamulec w Deluxe jest w tonacji hulajnogi. Więcej...
-
Czy zestaw Micro 3in1 (baby seat - siedzisko i krótki drążek) będzie pasował do Mini Micro Deluxe?
Tak. Drążek, na którym montuje się siedzisko dla jeździka 3in1 (poprzednio zwany Baby Seat) jest kompatybilny jest zarówno z wersją Mini Deluxe jak i Mini klasyczną.
-
Mam hulajnogę Mini Deluxe, w której drążek opada, co robić?
Regulacja drążka w hulajnodze Mini Deluxe odbywa się poprzez obejmę z szybkozamykaczem. Ponieważ obejma jest wykonana z tworzywa to w miarę użytkowania może pojawić się luz. Aby obejma trzymała drążek należy dokręcić ją kluczem imbusowym nr 5, który jest dołączony do hulajnogi przy zakupie.
-
Mam hulajnogę Mini Micro, w której urwał się hamulec, co robić?
Hamulce, jak i inne części zamienne dostępne są na stronie "części zamienne do hulajnóg Micro". Hamulec "urywa się" z powodu niewłaściwego użytkowania hulajnogi... najczęściej wynika to z: podnoszenia hulajnogi za hamulec, uderzenia hamulca w wystający element i odgięcia go w przeciwną stronę niż kierunek, w którym hamulec prawidłowo pracuje. Hamulec można w prosty sposób wymienić samodzielnie, w tym celu najpierw należy odkręcić podest (zobacz film).
-
Mam hulajnogę Mini Micro, w której nie kręci się tylne kółko, co robić?
Najczęstrzym problemem jest zużycie się łożysk w tylnym kole. Koło jest małe, łożyska są nisko a AktywneSmyki kochają jeździć wszędzie...kałuże, piasek. W takich przypadkach łożyska mogą nie przeżyć :( Dlatego pomaga wymiana łożysk w tylnym kole. Nie jest to operacja skomplikowana! Posiadając dwa klucze imbusowe nr 4 można odkręcić koło i wymienić łożyska. Łożyska, kółka jak i inne części zamienne dostępne są na stronie "części zamienne do hulajnóg Micro"
-
Mam hulajnogę Mini Micro, w której nie kręci się tylne kółko a moje dziecko jeździ nią tylko w domu, co robić?
Częstym problemem jest wkręcenie się włosów w tylne koło, zwłaszcza gdy dziecko jeździ hulajnogą po dywanach. Następuje wtedy blokada koła. Koło należy wówczas odkręcić i zdjąć, a następnie starannie oczyścić oś koła z zanieczyszczeń i koła znów zaczną się toczyć :-)
-
Mam hulajnogę Mini Micro, w której urwał się koniec uchwytu, co robić?
Należy wymienić uchwyt, ponieważ użytkowanie niezabezpieczonej rączki hulajnogi może być niebezpieczne. Uchwyty "urywają się" najczęściej z powodu niewłaściwego użytkowania tzn dzieci trzymają dłonie na końcach, a nie na środkowej - przeznaczonej do trzymania - części uchwytu. Doprowadza to do oderwania harmonijkowej końcówki. Kolejnym powodem może być mocne uderzenie lub częste otarcia. Uchwyty w różnych kolorach i inne części zamienne dostępne są na stronie "części zamienne do hulajnóg Micro"
-
Mam hulajnogę Mini Micro, w której podest z przodu popękał, co robić?
Pęknięcie kolorowego podestu z przodu najczęściej wynika ze zderzenia hulajnogi np ze ścianą. Ponieważ hulajnoga jest trójkołowa to bardzo często jest popychana i jedzie ona sama do czasu gdy napotka przeszkodę, np murek. Hulajnoga uderza, podest nie wytrzymuje i pęka. Lekko pęknięty lub odłamany na przodzie podest nie sprawia, że hulajnoga nie nadaje się do jazdy więc jeśli efekt wizualny Państwu nie przeszkadza, można podestu nie wymieniać. Należy jednak sprawdzić czy uszkodzony podest nie ma ostrych krawędzi i ewentualnie je przypiłować. Gdy podest pęknie bardziej, tak że naruszona jest część obejmująca drążek lub ta, na której dziecko stoi hulajnoga nie powinna być użytkowana. Podesty można dokupić i bez problemu samodzielnie wymienić. Części zamienne do hulajnóg Micro
-
Moje dziecko ma 2, 3 lata... czy kupić hulajnogę Maxi Micro? Przecież ma drążek na tej samej wysokości co Mini.
Drążek hulajnogi Maxi Micro ma minimalną wysokość faktycznie taką jak drążek w Mini Micro, więc jeśli patrzeć jedynie na wysokość drążka to każdy maluch powyżej 90 cm wzrostu powinien sobie na niej poradzić. Jednakowoż drążek to nie wszystko dlatego dzieciom poniżej 3-4 roku życia zdecydowanie polecamy hulajnogę Mini Micro ponieważ jest hulajnogą o kilogram lżejszą oraz ma bardziej miękki podest niż Maxi, gdyż przeznaczona jest dla pasażerów o niższej wadze. Oznacza to, że dziecko będzie mogło łatwiej hulajnogę podnosić i przestawiać w kierunku jazdy, a jej podest będzie lepiej amortyzował drgania podczas jazdy chociażby po wszechobecnej kostce brukowej za co na pewno podziękują Państwu stawy i kości dziecka :-) Jeśli wygoda i komfort jazdy dziecka nie są dla Państwa tak istotne jak długość użytkowania hulajnogi - wybierzcie Maxi Micro, która posłuży 2-latkowi przez kolejne przynajmniej 8 lat...
-
Moje dziecko ma 4 lata... czy kupić hulajnogę Maxi Micro czy jeszcze Mini?
Jeśli dziecko ma młodsze rodzeństwo - wybierz Mini, ponieważ czterolatkowi (wzrost ok 105 cm) będzie wygodniej jeździć (do ok 5½-6 lat) na Mini niż na Maxi, a młodsze rodzeństwo szybciej przejmie naprawdę fajną hulajnogę :-) Jeśli czterolatek jest sporym jedynakiem zastanów się nad Maxi, chyba że zależy ci na hulajnodze lżejszej i bardziej amortyzującej nierówności wówczas na dwa sezony świetnie sprawdzi się Mini.
-
Moje dziecko kończy już jeździć na Mini Micro, jaką hulajnogę kupić następną?
AktywnySmyk jest zwolennikiem hulajnóg balansowych dla dzieci stąd też uważamy, że następną hulajnogą godną jazdy po Mini Micro powinna być hulajnoga Maxi Micro. Więcej w tekście "Co po hulajnodze Mini Micro..."
-
W jakim wieku dziecko zaczyna jeździć na hulajnodze Maxi Micro?
Najlepiej odpowiedzieć, że wtedy gdy skończy jeździć na Mini Micro... a jest to wzrost ok 115 cm czyli wiek ok 5½. Jeśli dziecko jest młodsze to przeczytaj co napisaliścy w dziale FAQ dla hulajnóg Mini Micro.
-
Jak długo dziecko jeździ na hulajnodze Maxi Micro?
Drążek w hulajnodze Maxi jest regulowany na taką wysokość maksymalną, że osoba o wzroście ok 160 cm może wciąż jeszcze wygodnie na niej jeździć. Taki wzrost osiągają dzieci ok 13 roku życia (chłopcy 50 centyl)
-
Moje dziecko nie jeździło na Mini, ma teraz 5,6 lat... czy spodoba mu się Maxi?
To trudny temat. Dzieci starsze, które nie jeździły na hulajnodze Mini Micro mają zwykle problemy z zaakceptowaniem skrętu poprzez balans i przechylenie się na podeście. Są dzieci (najczęściej te, które już miały przygodę z hulajnogą dwukołową czy rowerem), dla których ten system skrętu jest za trudny i hulajnoga im "nie działa", a są takie które super sobie radzą i skręcają pochylając się jakby jeździły na hulajnodze Mini od najmłodszych lat :-) Maxi Micro to lekka hulajnoga, która świetnie amortyzuje nierówności (miękki podest wykonany z tworzywa), stoi gdziekolwiek dziecko zostawi i wymaga więcej umiejętności balansu co w jeździe np na nartach się przydaje... dlatego my zdecydowanie proponujemy Maxi Micro :-) niż sztywne i lekkie lub amortyzujące ale za to ciężkie - hulajnogi dwukołowe.
-
Mam hulajnogę Maxi Micro w której drążek opada, co robić?
Regulacja drążka w hulajnodze Maxi Micro odbywa się poprzez obejmę z szybkozamykaczem. Ponieważ obejma jest wykonana z tworzywa to w miarę użytkowania może pojawić się luz i aby obejma trzymała drążek należy ją dokręcić kluczem imbusowym nr 5, który jest dołączony do hulajnogi.
-
Mam hulajnogę Maxi w której urwał się hamulce, co robić?
Hamulce, jak i inne części zamienne dostępne są na stronie "części zamienne do hulajnóg Micro". Hamulec "urywa się" z powodu niewłaściwego użytkowania hulajnogi... najczęściej wynika to z: podnoszenia hulajnogi za hamulec, uderzenia hamulca w wystający element i odgięcie go w przeciwną stronę niż kierunek, w którym prawidłowo pracuje. Hamulec można w prosty sposób wymienić samodzielnie.
-
Mam hulajnogę Maxi Micro, w której urwał się uchwyt na końcu, co robić?
Należy wymienić uchwyt, ponieważ użytkowanie niezabezpieczonej rączki hulajnogi może być niebezpieczne. Uchwyty "urywają się" najczęściej z powodu niewłaściwego użytkowania tzn dzieci trzymają dłonie na końcach, a nie na środkowej - przeznaczonej do trzymania - części uchwytu. Doprowadza to do oderwania harmonijkowej końcówki. Kolejnym powodem może być mocne uderzenie lub częste otarcia. Uchwyty w różnych kolorach i inne części zamienne dostępne są na stronie "części zamienne do hulajnóg Micro"