Hulajnogę Mini Micro producent proponuje dzieciom od 2 roku życia, o wzroście powyżej 90 cm. O hulajnogach Mini Micro szeroko rozpisaliśmy się w tekście pod tytułem "Kiedy można zacząć jeździć na hulajnodze Mini Micro".

Hulajnoga Maxi Micro proponowana jest (przez producenta) dla dzieci od 5 roku życia, AktywnySmyk poleca Maxi dzieciom, które kończą jeździć na Mini czyli około 115 cm wzrostu. O tym jak długo może dziecko jeździ na hulajnodze Mini napisaliśmy w tekście pt "Jak długo AktywnySmyk pojeździ na hulajnodze Mini Micro". Dziecko o wzroście ok 115 cm ma optymalny wzrost aby jeździć na hulajnodze Maxi Micro, taki wzrost osiąga chłopiec w 50 centylu w wiek ok. pięciu i pół a dziewczyna bliżej sześciu.

Z uwagi, iż wysokość drążka w Mini Micro jest taka sama jak minimalna wysokość drążka w Maxi Micro rodzice często zastanawiają się nad wyborem Maxi Micro dla dzieci 2-3 letnich. Dlatego spieszymy wyjaśnić, że to nie do końca jest to dobry pomysł, gdyż wysokość drążka to nie wszystko.

Są dwie bardzo ważne różnice w tych modelach... jedna to waga hulajnogi, a druga to sztywność podestu, które warto wziąć pod uwagę aby dokonać dobrego wyboru.

Najmłodsze dzieci, wiek 1,5-3 lata, zanim zaczną skręcać na trójkołowej hulajnodze, będą ją bardzo często podnosić w celu zmiany kierunku jazdy, dlatego uważamy, że waga ma znaczenie i dlatego warto wybrać jak najlżejszą hulajnogę dla młodego dziecka... stąd też polecamy Mini Micro na początek.

Druga rzecz to komfort jazdy na hulajnodze... a za to odpowiada podest wykonany z tworzywa, który ugina się pod dzieckiem gdy jedzie po nierównościach. Maksymalne obciążenie hulajnogi Mini Micro to 20 kg, natomiast Maxi Micro - 50 kg, stąd też inna sztywność podestu i inna amortyzacja. Sztywniejszy podest w hulajnodze Maxi Micro dostosowany do wagi max 50 kg nie zamortyzuje tak dobrze drgań jak podest w Mini jeśli będzie na hulajnodze jeździł po nierównościach 2-3 letni maluszek ważący ok 15 kg. 

Trzecia rzecz, nie poruszona powyżej to "nuda" lub "towarzystwo"... Słusznie można zakładać, że skoro Maxi ma regulację drążka to posłuży dużo dłużej niż Mini (oczywiście mniej wygodnie co wcześniej wykazaliśmy), pozostaje jednak inny aspekt. Na Mini Micro dzieci jeżdżą zwykle do początku szkoły czyli mniej więcej 6 roku życia (w zależności oczywiście od formacji rządzącej ;-). Dziewczynki kończą wówczas miłość do różu i najczęściej zaczynają miłować fiolet ponad wszystko, chłopcom zaczynają się podobać skoki i triki starszych kolegów, więc większość dzieci pragnie wówczas innej hulajnogi, niż tej na której jeździły do przedszkola. Dlatego inwestowanie w Maxi Micro dla 2-latka, czyli hulajnogę która będzie mu służyć prawie dekadę może okazać się niewypałem, ponieważ jest szansa, że po pierwszym dniu w szkole dziecko powie, że chce hulajnogę nową, fioletową albo dwu-kołową, wyczynową taką jak ma koleżanka czy kolega. Dlatego warto zacząć od Mini Micro, a jak dziecko z niej wyrośnie - skonsultować z nim co dalej.

Hulajnoga Maxi z uwagi, że jest przeznaczona dla starszego dziecka, posiada delikatnie szerszy i dłuższy podest.

Wielkość kółek jest taka sama w obu hulajnogach, warto zaznaczyć, iż w Maxi zamontowano dwa "połączone" kółka z tyłu. Dzięki temu zużycie kółek znacznie maleje w przypadku bardzo intensywnego hamowania.

System skrętu działa tak samo, warto zobaczyć film "Hulajnoga Mini Micro - tak działa system skrętu kół"

System w jaki montuje oraz demontuje   się drążek również działa w obu hulajnogach tak samo, warto zobaczyć film "Hulajnoga Mini Micro - montaż"

O tym dlaczego po hulajnodze trójkołowej Mini Micro polecamy większą hulajnogę trójkołową Maxi Micro piszemy na stronie pt "Co po hulajnodze Mini Micro..."

close Twój koszyk

Nowe konto

Masz już konto?
Logowanie Resetuj hasło.