Rowery Puky 16 i 18 cali - wybór wielkości

Ważne

Przyjęło się, iż głównymi kryteriami doboru wielkości roweru dla dziecka jest wielkość koła w rowerze, co jest błędem, ponieważ rowery mają różne wysokości siodełek przy tej samej wielkości koła, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na minimalną wysokość siodełka w rowerze i porównać ją z długością nóżki dziecka. Więcej...

Rowery Puky Z6/ZL 16 i Z8/ZL 18 (info)

Rowery Puky oznaczone symbolem Z6 albo ZL 16 posiadają rozmiar koła 16 cali i wysokość siodełka ok. 50 cm, zaś oznaczone symbolem Z8 albo ZL 18 posiadają rozmiar koła 18 cali i wysokość siodełka ok. 53 cm.

Jak widać różnica w wysokości siodełek to 3 cm, niby mało lecz dla dziecka to bardzo duża różnica.

Wybór wielkości - Puky Z6/ZL 16 i Z8/ZL 18

  • Modele Puky oznaczone symbolami Z6 lub ZL 16 proponujemy dla dzieci o wzroście ponad 105+ cm, nóżka od ok. 47 cm (statystyczny 4 latek).
  • Modele Z8 lub ZL 18 proponujemy dla dzieci o wzroście ok 110+ cm, nóżka od ok. 50 cm (statystyczny 4,5 -5 latek)

Jeśli dziecko ma jeździć długo z kółkami bocznymi (nie jeździło na rowerku biegowym - nie potrafi utrzymywać równowagi) polecamy model Z6/ZL16 dla wzrostu od ok 100 cm, zaś model Z8/ZL18 dla wzrostu od 105 cm. Tak rowerek dobrany będzie delikatnie za duży, dziecko nie będzie podpierać się pewnie ziemi siedząc na siodełku, lecz kółka boczne utrzymają rowerek w pionie więc wystarczy, że dziecko sięgnie swobodnie nogami do pedałów.

Rowery Puky ZLX 16/ZLX 18 (info)

Rowery Puky oznaczone symbolem ZLX, czyli model ZLX 16 Alu z 16 calowymi kołami posiada siodełko regulowane od ok. 52 cm, model ZLX 18 Alu z 18 calowymi kołami posiada siodełko regulowane od 54 cm.

Wybór wielkości - Puky ZLX 16/ZLX 18

  • Modele Puky ZLX 16 proponujemy dla dzieci o wzroście od 105+ cm, nóżka od ok. 48-50 cm. (statystyczny 4 latek).
  • Modele Puky ZLX 18 proponujemy dla dzieci o wzroście od 110+ cm, nóżka od 50 cm. (statystyczny 4,5 -5 latek)

Jeśli dziecko ma jeździć długo z kółkami bocznymi (nie jeździło na rowerku biegowym - nie potrafi utrzymywać równowagi) polecamy model ZLX 16 dla wzrostu od ok 100 cm, zaś model ZLX 18 dla wzrostu od 105 cm. Tak rowerek dobrany będzie delikatnie za duży, dziecko nie będzie podpierać się pewnie ziemi siedząc na siodełku, lecz kółka boczne utrzymają rowerek w pionie więc wystarczy, że dziecko sięgnie swobodnie nogami do pedałów.

Jeśli macie wątpliwości to należy zmierzyć długość nóżki według porady, którą znajdziecie na stronie pt „Pomiar długości nóżki AktywnegoSmyka”, znać wzrost, wiek i te informację przesłać do nas - a pomożemy w wyborze odpowiedniego modelu roweru Puky.

PS1. Nie zgadzamy się z informacją producenta, iż rowerki Z6, ZL 16 o ZLX 16 (regulacja siodełka od 50 cm) są przeznaczone dla dziecka 3+, statystycznie takie dziecko ma ok 100 cm i jest za niskie do jazdy na tych modelach bez kółek boczny. Zgadzamy się z firmą Puky iż modele Z6, ZL 16 i ZLX 16 mogą być dla dziecka ponad 3 letniego (wzrost 100+ cm) w przypadku zastosowania kółek bocznych.

Aktualizacja: 2015.08

AktywnySmyk.pl › Rowery Puky z kołem 16 cali

AktywnySmyk.pl › Rowery Puky z kołem 18 cali

  • Rower Puky ZL 18 Alu różowy Lillifee
  • Rower Puky ZL 18 Alu granatowy Kapitan Sharky

Certyfikat Trusted Shop dla sklepu AktywnySmyk.pl

Szybka i darmowa* dostawa

Większość produktów sklep AktywnySmyk wysyła natychmiast a firma kurierska najczęściej dostarcza je na następny dzień roboczy :-)

Darmowa* dostawa na terenie Polski obowiązuje przy zakupie rowerka Puky albo hulajnogi Micro, dotyczy również zamówień powyżej 499zł!

Koszt dostawy na terenie Polski od 12 zł (przedpłata).

Więcej na „Dostawa” i „Realizacja zamówienia

Płatność

Za zakupy w sklepie AktywnySmyk możesz zapłacić szybkim przelewem, kartą kredytową, BLIKem oraz na raty (obsługę i bezpieczeństwo zapewnia PayU).

Więcej na „Sposoby płatności

Serwis, odbiór zamówień

Odbiór zamówień internetowych oraz serwis działają na bieżąco. Sklep przy Białobrzeskiej 5 Warszawa został zamknięty.

Serwis, odbiór zamówień »

Metody płatności