Rowery Puky - różnice pomiędzy modelami ZL i Z

Najważniejsza różnica między rowerami Puky z serii Z i ZL to materiał, z którego wykonana jest rama. Modele oznaczone symbolem ZL posiadają ramę wykonaną z aluminium. Seria Z ma ramę stalową.

Różnice między rowerkami Puky z serii ZL i Z

Jeśli chodzi o wygląd to najbardziej w oczy rzucają się dwie rzeczy... kształt, przekrok ramy oraz bagażnik.

Różnice między rowerkami Puky z serii ZL i Z

Rama

Modele ZL posiadają wzmocnienie w najniższym punkcie ramy, a co za tym idzie przekrok tam jest nieco wyższy, zaś modele z serii Z nie mają czegoś takiego. Różnica jeszcze jest w przekroju ramy... seria ZL ma ramę owalną zaś seria Z ramę o przekroju okrągłym.

Różnice między rowerkami Puky z serii ZL i Z

Bagażnik

W rowerach aluminiowych (seria ZL) bagażnik jest wykonany z prętów stalowych i przykręcony został do rowerka, w serii Puky Z bagażnik jest fragmentem ramy.

Modele Puky ZL z uwagi na cieńszy bagażnik są częściej określane jako zgrabniejsze i optycznie lżejsze.

Modele Puky Z są z wyglądu masywne i określane jako "niezniszczalne".

Warto zwrócić uwagę na bagażnik w modelach stalowych - Puky Z - w modelach o kole 16 i 18 " posiada on nakładkę z zamykaniem sprężynowym, w najmniejszym zaś Puky Z 2 takiej nakładki nie ma.

Różnice między rowerkami Puky z serii ZL i Z

Kółka boczne

Istotną różnicą jest mocowanie kółek bocznych. Modele aluminiowe Puky ZL posiadają kółka boczne mocowane do haka ramy za pomocą dwóch śrub. Kółka są dokręcane niezależnie. Modele z serii Z posiadają kółka mocowane na ośce tylnego koła przez co należy odkręcić nakrętkę, zamontować kółko, następnie dokręcić i zrobić to z drugiej strony... najczęściej podczas tej operacji dochodzi o poluzowania łańcucha. Stąd też należy zwrócić uwagę na to aby dobrze naciągnąć łańcuch i ustawić prosto koło. Dlatego kółka boczne łatwiej dokręca się w modelach aluminiowych Puky ZL niż w stalowych Puky Z.

Waga

Niższą wagę posiadają rowerki z serii Puky ZL niż z serii Puky Z. Różnica nie jest olbrzymia... gdyż wynosi jedynie około pół kilograma.

Kolory

Warto zaznaczyć też, iż modele stalowe i aluminiowe Puky posiadają inne malowania.

Posumowanie

O gustach nie będziemy pisać... lecz co najważniejsze o wadze. Jeśli wielkość rowerka została odpowiednio dobrana i dziecko bezpiecznie podpiera się stopą (nie koniecznie pełną - wystarczy swobodnie samymi palcami) to różnica ok 0,5 kg w wadze przy ok 10 kg wagi roweru naszym zdaniem nie ma znaczenia. Jeśli zaś rowerek jest delikatnie za duży tj zakupiony na wyrost i dziecko podpiera się jedynie czubkami palców, a jeździć ma bez bocznych kółek wówczas ta delikatna nawet różnica w wadze może mieć znaczenie.

Aktualizacja: 2014.06

AktywnySmyk.pl › Rowery Puky seria Z

AktywnySmyk.pl › Rowery Puky seria ZL

  • Rower Puky ZL 16 Alu granatowy - kapitan Sharky
  • Rower Puky ZL 16 Alu Soccer
  • Rower Puky ZL 16 Alu jasnoróżowy Lillifee
  • Rower Puky ZL 16 Alu kiwi
  • Rower Puky ZL 16 Alu liliowy
  • Rower Puky ZL 18 Alu różowy Lillifee

Certyfikat Trusted Shop dla sklepu AktywnySmyk.pl

Szybka i darmowa* dostawa

Większość produktów sklep AktywnySmyk wysyła natychmiast a firma kurierska UPS dostarcza je na następny dzień roboczy :-)

Darmowa* dostawa na terenie Polski obowiązuje przy zakupie rowerka Puky albo hulajnogi Micro, dotyczy również zamówień powyżej 499zł!

Koszt dostawy na terenie Polski wynosi 12 zł (paczka przedpłacona) lub 17 zł (paczka pobraniowa).

Więcej na „Dostawa” i „Realizacja zamówienia

Płatność

Za zakupy w sklepie AktywnySmyk możesz zapłacić tradycyjnym lub szybkim przelewem, kartą kredytową bądź na raty (obsługę i bezpieczeństwo zapewnia PayU). Możesz także zapłacić kurierowi przy odbiorze przesyłki (pobranie).

Więcej na „Sposoby płatności

Sklep stacjonarny

Zapraszmy do sklepu AktywnySmyk na warszawskiej Ochocie przy ul. Białobrzeskiej 5 na zakupy, po odbiór zamówienia lub po poradę odnośnie doboru optymalnego sprzętu sportowego.

Sklep AktywnySmyk (mapka dojazdu, godziny otwarcia) »